Amazon bez ostrzeżenia wycofał niedawno ze sprzedaży książkę pomocną w chronieniu dzieci przed ideologią gender lecz przywrócił ją z powrotem do oferty po skargach autorki i klientów.
Książka wycofana przez internetowego giganta to „Desist, Detrans & Detox: Getting Your Child out of the Gender Cult” autorstwa Marii Keffler, współzałożycielki nowego stowarzyszenia Parent for Ethical Care. Jej sprzedaż została zablokowana na 6 dni po pierwszym wydaniu.
To wydarzenie zbiega się w czasie z niedawnym wycofaniem ze sprzedaży innej książki „When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Movement” autorstwa Ryana Andersona, która była dostępna od 2018 roku. Latem ubiegłego roku Amazon nie dopuścił do zamówienia na swoich stronach reklam książki Abigail Shrier „Irreverable Damage: The Transgender Craze Seducting Our Daughters”.
Keffler powiedziała, że nie jest zdziwiona postępowaniem Amazona, ale miała nadzieję, że jej książka jednak będzie w sprzedaży dłużej niż tylko 6 dni. Spodziewaliśmy się tego, mówi Keffler, dlatego postanowiliśmy uruchomić jej sprzedaż w wielu sklepach internetowych.
Krótko po wywiadach w mediach Keffler poinformowała nas, że otrzymała wiadomość od Amazona, iż decyzja o usunięciu książki była „pomyłką”. Będzie dostępna w formie elektronicznej na czytniki oraz wkrótce w wersji papierowej. Powodem wycofania miało być rzekome naruszenie warunków usługi, co autorka podważała. Dowiedziała się również, że wielu klientów składało skargi do Amazona.
Keffler uważa, że firmy Big Tech i korporacje chcą uciszyć przeciwników ideologii transgenderyzmu ponieważ w całym „przemyśle ideologii gender” jest sporo pieniędzy. Autorka odnosi się do informacji z bloga The 11-th Hour na którym prześledzono i udokumentowano przepływ zysków z ideologii gender w firmach na świecie.
15 lat temu popularnymi tematami w książkach dla młodzieży były wampiry i wilkołaki, podkreśla autorka. Dzisiaj dominują wątki transgenderyzmu. Na rynku są setki tych książek, a zyski z nich są potężne. Promocja tego tematu napędza nieetyczne zyski również branży medycznej.
Organizacja Parents for Ethical Care, którą prowadzi Keffler, otrzymuje co raz więcej zgłoszeń i próśb o pomoc od rodziców, których nastoletnie dzieci znalazły się pod wpływem ideologii transgenderyzmu, podjęły decyzję o zmianie płci i zostały poddane terapiom hormonalnym w celu upodobnienia się do płci przeciwnej.
Musimy zdać sobie sprawę, mówi Keffler, że to nie jest tylko zjawisko dotykające młodzieży z rozbitych czy zaniedbanych rodzin. To nie jest jakiś niszowy trend. To jest strategia, której realizacji podjęto się aktywnie w mediach społecznościowych i w szkołach. Ideologia transgenderyzmu zasysa umysły młodych ludzi z najróżniejszych środowisk.

Źródło: The Christian Post