Starsi Kościoła Chrystusa w Woodstock w stanie Georgia znaleźli się w internecie pod prawdziwym obstrzałem za to, że chcąc żyć zgodnie z zasadami wiary, zagrozili kobiecie, która rzuciła swego męża i upubliczniła swój homoseksualny związek, iż usuną ją spośród członków kościoła.

W ubiegłą niedzielę, Krystal Cox, która jest członkiem kościoła, opublikowała w serwisie Instagram datowany na 1 kwietnia list, w którym starsi kościoła wyjaśniają w jaki sposób próbowali wytłumaczyć jej, iż od grudnia ubiegłego roku postępuje wbrew nauczaniu kościoła na temat seksualności.

W liście napisano: „Jak już wcześniej stwierdziliśmy, uważamy za niezwykle istotne aby przypomnieć ci, że nasz Pan uważał za istotne, aby nie praktykować homoseksualizmu, a pozostać w relacji przyjemnej dla Boga.”

Dalej napisano: „Wysyłaliśmy list w drugim tygodniu grudnia 2020, który to poczta doręczyła 10 grudnia 2020. Załączamy kopię tego listu. W liście tym starsi zboru poprosili o możliwość przedyskutowania z Tobą tej sytuacji oraz stanu Twojej duszy. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na ten list.”

Według informacji, które można znaleźć na stronie zboru, nienależący do żadnej denominacji kościół, stara się postępować według wzoru pozostawionego w Nowym Testamencie. Nabożeństwa, podczas których śpiewowi nie towarzyszą żadne instrumenty mają być wzorowane na nabożeństwach pierwszych chrześcijan. W kościele posługuje czterech wybranych starszych,których zadaniem jest przewodzenie, nauczanie oraz napominanie tych, którzy nauce kościoła się przeciwstawiają. Starsi są zaangażowani w życie członków kościoła udzielając duchowego przewodnictwa, wspierają modlitwą, odwiedzają chorych i w czasach trudnych pocieszają.

Ze względu na brak odpowiedzi ze strony Krystal Cox, starsi postawili jej ultimatum, w którym stwierdzają, że jeśli nie nawiąże kontaktu do 30 kwietnia 2021 uznają, że kobieta nie chce dostosować się do wymagań moralnych kościoła, w związku z tym w następną niedzielę ogłoszą, że pani Cox, pomimo podjętych starań, nie jest już członkiem kościoła, aż do momentu naprawy swojego życia.

Cox, która jest fryzjerką i właścicielką salonu w Woodstock powiedziała telewizji CBS, że jest wściekła po przeczytaniu listu od starszych kościoła. „Kiedy go otworzyłam, byłam wściekła. Czemu się mnie czepiają i wywołują do tablicy, kiedy wszyscy grzeszą?”

Cox dodała: „Fakt, że zwracają na to uwagę i mają zamiar przedstawić moje prywatne sprawy przed całym zgromadzeniem kościoła oraz powiedzieć im, że już dłużej nie mogę tam przychodzić, uważam za niewłaściwe.”

Podkreśla również, że nie chce aby jej była kongregacja była atakowana z tego powodu.

Od momentu kiedy Cox upubliczniła list, konta kościoła w mediach społecznościowych zostały wyłączone.

Różni adwokaci LGBTQ atakują kościół online negatywnymi komentarzami. „Niesamowicie osądzający i o wąskich horyzontach myślowych – napisała Alyssa Bowden. „To bardzo niegrzeczne. Bóg musi być bardzo zawstydzony.”

Źródło: Christian Post