Pastor z północnego Londynu został zakuty w kajdanki i aresztowany a następnie zwolniony, po tym jak głosił niedaleko stacji metra Uxbridge.

W piątek w mediach społecznościowych ukazały się informacje, że pastor John Sherwood został zatrzymany przez policję, po tym jak zgłoszono na niego skargi.Relacje filmowe pokazują jak protestuje on wobec dwójki policjantów a następnie zostaje zdjęty z podwyższenia i zakuty w kajdanki.

W oświadczeniu dla Premier Christian News rzecznik Policji Metropolitalnej powiedział, że około godziny 13:35 w piątek 23 kwietnia policjanci zostali zaalarmowani przez przechodnia w sprawie ulicznego kaznodziei, który miał wygłaszać homofobiczne komentarze w pobliżu Uxbridge.Inne zgromadzone osoby również podeszły do patrolu wyrażając zaniepokojenie z powodu języka używanego przez mężczyznę.

Policjanci podeszli do 71 letniego mężczyzny i po krótkiej wymianie zdań aresztowali go z powodu podejrzenia o złamanie Sekcji 5 Ustawy o Porządku Publicznym.Policja Metropolitarna potwierdziła, że mężczyzna został przewieziony na posterunek policji w zachodnim Londynie a następnie zwolniony, podczas gdy prowadzone jest w jego sprawie dochodzenie.

To kolejne aresztowanie, po tym jak dwa lata temu inny uliczny kaznodzieja chrześcijański otrzymał zadośćuczynienie za nielegalne zatrzymanie i aresztowanie niedaleko Enfield.

Pastor Oluwole Ilesanmi otrzymał 2,500 funtów odszkodowania za nielegalne zatrzymanie, aresztowanie i uwięzienie.Policja Metropolitalna zapewnia, że sprawa pastora Sherwooda jest rozpatrywana przez jej Dyrektoriat Profesjonalnych Standardów i dalsze rozpatrywanie sprawy pastora nie będzie wymagane.

Źródło: Premier Christian News