Pastor John MacArthur ostrzegł, że kultura jest rozmyślnie projektowaną bronią, której celem jest zniszczenie dzieci. Podkreślił, że Bóg surowo rozliczy rodziców, którzy zawiodą w wychowaniu swoich dzieci w prawdzie i karności Bożej.

To, czego doświadczamy dziś w kulturze jest zdziczeniem, ale ze wszystkich rzeczy, które najbardziej niepokoją mnie w tej koszmarnej, ohydnej, grzesznej, siejącej zepsucie kulturze to wojna przeciw dzieciom, powiedział w ostatnią niedzielę John MacArthur, pastor Grace Community Church w Sun Valley w Kalifornii. Aborcja doprowadziła do rzezi 62 milionów dzieci w naszym kraju odkąd zalegalizowano ją na poziomie federalnym, a dzieci, którym uda się urodzić będą od maleńkości bombardowane antychrześcijańskim przekazem płynącym ze świata, mówił MacArthur.

Najbardziej prawdopodobne jest, że dziecko trafi do szkoły publicznej pod wpływ tych, których agenda jest anty Boża, przeciwna Chrystusowi, przeciwna Biblii, mówił pastor. Jak wiecie, nasz kraj i politycy, którzy mu przewodzą ustanawiają prawa, które są destrukcyjne dla dzieci. To prawa wywierające presję na dzieci aby uważały wolność seksualną, homoseksualizm i trasnspłciowość za naturalne i normę. Prawa mają zapewnić tym bezbożnym trendom ochronę poprzez zakaz krytyki i wypowiadania się przeciwko nim. Nazywanie rzeczy po imieniu ma być mową nienawiści. Kłamstwa dotyczące rzekomego systemowego rasizmu i działacze na rzecz rasy dominują na uniwersytetach i nawet w kościołach.

Przemysł rozrywkowy, media społecznościowe i korporacje Big Tech dosłownie pompują rzeczy, które niszczą nasze dzieci, dodał pastor. Dzieci są pod bezpośrednim wpływem mocy ciemności i są bezbronne. Mamy również społeczeństwo i kulturę, które zapewniają bezkarność i nieograniczony wpływ tym, którzy je niszczą.

Dzieci są bezbronne i poddane bezprecedensowemu atakowi. Gdy rodzic sprzedaje je przemytnikowi, który potem przerzuca je przez mur graniczny między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi. To jest jak wrzucanie samotnego dziecka do Sodomy i Gomory. Gdy Disney wypuszcza bajki z transpłciowymi postaciami, aby dziecko oswoiło się z takim zjawiskiem i przyjęło je za normę. Lub gdy rodzice w swej bezbrzeżnej głupocie mówią dziecku, że może sobie wybrać tożsamość płciową.

Odpowiedzialnością rodziców jest wychować potomstwo w bojaźni i miłości do Boga. Bóg pociąga do odpowiedzialności tych, którzy zawodzą w przekazaniu Bożych wartości kolejnemu pokoleniu.

Będziemy odpowiadać przed Bogiem za dzieci, którymi nas obdarował i nam powierzył. Naszym zadaniem jest wychowywanie i kształtowanie ich tak, by przyszły z wiarą do Chrystusa, czyż nie? To jest wychowanie dzieci w prawdzie i karności Bożej.

Ostatnie badanie socjologiczne Barna pokazało, że 31% nastolatków i młodych dorosłych jest zdania, iż to co jest moralne zmienia się na przestrzeni czasu w zależności od społeczeństwa, w porównaniu do 25% osób z taką opinią w 2018 roku. Poprzednie badanie Barna na „Generacji Z” wykazało, że mamy do czynienia z prawdziwie post chrześcijańskim pokoleniem, w którym tylko 4% identyfikuje się z biblijnym światopoglądem.

Piosenkarka Kira Fontana, była trenerka w programach typu talent show, ostrzega, że zawartość piosenek i produktów rozrywkowych jest coraz bardziej mroczna i zatruwa dusze młodego pokolenia. Przemysł rozrywkowy i stojące za nim wpływowe postacie propagują i promują treści, które są niszczące dla dzieci i młodzieży, a przekaz ten prosto z Los Angeles i Hollywood idzie na cały świat.

Ludzie lekceważą zagrożenie myśląc, że to tylko rozrywka, ale ta, jak wydawałoby się, niegroźna rozrywka kształtuje obraz świata oraz serwuje normy i wartości przyswajane przez młodzież. Kościół musi przeciwstawiać się temu i chronić młodych ludzi.

Pastor Michael Youssef podkreślił ostatnio odpowiedzialność Kościoła w naświetlaniu prawdy i ostrzeganiu członków Kościoła przed konsekwencjami, które będą niszczące dla kolejnego pokolenia. Dom jest najważniejszy w wychowaniu dziecka, potem kościół a na końcu szkoła, mówił pastor. Nawet jeśli szkoła wywiera negatywny wpływ na dziecko, to troskliwy i silny dom oraz kościół są w stanie ten wpływ zniwelować. Ale jeśli kościół unika trudnych tematów i podąża za trendami w kulturze, dzieci są zmieszane, bo otrzymują sprzeczne przekazy.

Nasze dzieci muszą wiedzieć, że istnieje Boży przeciwnik – szatan, który nienawidzi Boga i dzieci. Dzieci muszą wiedzieć jak dawać mu odpór i gdzie szukać pomocy i dobrych wzorców.

Źródło: Christian News