Grupa pro – life świętowała niedawno ocalenie od początku swego istnienia czyli od 2010 roku 20 tysięcy nienarodzonych dzieci.

Organizacja Human Coalition świętowała dekadę działalności i ocalenie 20 tysięcy nienarodzonych dzieci, których matki zgłosiły się do nich po interwencję. Organizacja do tej pory obsłużyła 214 000 kobiet.

30 kwietnia organizacja Human Coalition opublikowała tweet o treści: „Słyszeliście? Human Coalition osiągnęła kolejny kamień milowy – od czasu rozpoczęcia naszej działalności w 2010 od horroru aborcji zostało ocalonych ponad 20 000 dzieci. Nie spoczniemy, aż położony zostanie kres aborcji – raz na zawsze. Dołączysz do nas?”

Organizacja w czasie pandemii w 2020 była w stanie pomóc 4150 matkom poważnie rozważającym możliwość dokonania aborcji. Dzięki infolinii Human Coalition była w stanie od 2018 roku zająć się 44 131 kobietami.

Prezes Human Coalition Jeff Bradford wyjaśnił: „Kiedy uderzyła pandemia, ponieważ byliśmy już wtedy instytucją otwartą na nowe technologie, byliśmy w stanie bardzo szybko przenieść działalność naszych klinik do wirtualnego modelu działania.”

„Byliśmy w stanie dalej służyć kobietom i ratować życie, co jest niesamowite” – dodał. „To pokolenie kobiet w wieku 18 do 24 lata czuje się dobrze używając tele pomocy i są przyzwyczajone do tego modelu działalności.”

Bradford zauważył, że wiele kobiet dzisiaj czuje się bardziej komfortowo używając technologii niż kontaktując się osobiście z kimś w stacjonarnej klinice. Spotkanie wirtualne jest łatwiejsze. Odpadają także problemy z transportem.

Prezes Human Coalition podkreślił, że technologia pozwala obsłużyć ponad dwa razy tyle kobiet co tradycyjny sposób. W ten sposób kobiety uzyskują poradę natychmiast zamiast czekać kilka dni na spotkanie.

Bradford powiedział także: „Wybór życia dla dziecka jest jedną z najbardziej heroicznych i odważnych rzeczy, które kobieta może zrobić, ponieważ są one zazwyczaj w bardzo trudnych sytuacjach, a to co my robimy to staramy się umożliwić im zrobić to do czego stworzył je Bóg.”

1 maja Human Coalition opublikowała kolejny wpis w serwisie Tweeter: „Aborcja nie jest wzmocnieniem kobiet. Jest tym dostarczenie kobietom możliwości, wsparcia i życiowego wsparcia, którego potrzebują, gdy w tym samym czasie będziemy chronić życie w ich łonach.”

Źródło: Christianity Daily