Według organizacji Concernded Women for America kliniki Planned Parenthood z obszaru metropolii Nowego Jorku otrzymały z Programu Ochrony Wypłat (Paycheck Protection Program) przed jego zakończeniem 10 milionów dolarów, mimo iż Planned Parenthood jako duża firma nie kwalifikował się do tej rządowej pomocy dla przedsiębiorstw.

Pod rządami prezydenta Bidena, administracja zajmująca się pomocą dla małych przedsiebiorstw ogłosiła koniec funduszy w programie PPP i zaprzestała przyjmowania nowych wniosków, po czym tego samego dnia została zatwierdzona pożyczka w wysokości 10 milionów dolarów dla klinik Planned Parenthood z obszaru metropolitalnego Nowego Jorku. Jak przypominają przedstawiciele Concerned Women for America, Kongres USA przegłosował ograniczenia dla programu PPP, które uniemożliwiały biznesom tak dużym jak Planned Parenthood otrzymanie pomocy z tego źródła.

Zapisy w dokumentacji programu PPP wskazują, że wniosek partnera biznesowego Planned Parenthood o pożyczkę z programu został zatwierdzony zaraz przed jego końcem. Pożyczki z tego programu miały być skierowane do małych przedsiębiorstw, które ucierpiały ze względu na wymuszone przez rząd ograniczenia związane z COVID – 19. Pieniądze te miały pomóc właścicielom tychże małych przedsiębiorstw w opłatach między innymi wypłat dla pracowników oraz czynszów.

Penny Nance, przewodnicząca Concerned Women for America powiedziała: „Z naszych wyliczeń wynika, że w taki sposób udało się Planned Parenthood zdobyć w pożyczkach z programu pomocowego PPP, utworzonego ze względu na koronawirus, aż 85 milionów dolarów, z pieniędzy gwarantowanych przez amerykańskich obywateli. Pomimo tego, że regulacje ustalone przez Kongres miały na celu ich dyskwalifikację, to jednak wielki przemysł aborcyjny znalazł sposób, aby uczynić amerykańskich obywateli współwinnych ich nikczemnych czynów”

„To wszystko robi firma, która ogłasza rekordowe ilości aborcji przeprowadzonych w ubiegłym roku, gdzie ogłosili zyski w wysokości 69,7 milionów dolarów. Kongres powinien domagać się natychmiastowego dochodzenia w tej sprawie” – dodała Nance.

Organizacja Live Action doniosła w czwartek, że wielu partnerów biznesowych Planned Parenthood otrzymało pożyczki z programu PPP. Planned Parenthood Greater New York (PPGNY) to prawdziwa wylęgarnia skandali, co pożyczka z programu PPP tylko potwierdza. PPGNY już od jakiegoś czasu zmaga się z problemami finansowymi z powodu spadających liczb aborcji, których dokonuje.

Choć żadna z klinik Planned Parenthood nie powinna była otrzymać pomocy w ramach PPP, to fakt, że Planned Parenthood w Nowym Jorku otrzymała tak wysoką pożyczkę, biorąc pod uwagę niezliczone małe przedsiębiorstwa, którym tej pomocy odmówiono, wydaje się być szczególnie niesprawiedliwy, zaznaczył w swojej wypowiedzi założyciel Live Action.

Źródło: Christian Post