Rada miasta Lebanon w Ohio zagłosowała we wtorek za przyjęciem zakazu aborcji na terenie objętym jego jurysdykcją. Miasto liczy 20 tysięcy mieszkańców.
Spotkanie rady zgromadziło tłumy mieszkańców, z których wielu przemawiało za lub przeciw uchwale zanim radny Doug Shope, inicjator uchwały przedstawił ją na forum. Wielokrotnie dyskutowaliśmy o pomysłach innych miast ogłaszających się miastami schronienia w mniej lub bardzie bezsensownych sprawach, na przykład, miasto schronienia dla imigrantów. Czy nie byłoby wspaniałym gdybyśmy ogłosili się miastem schronienia dla nienarodzonych, pytał Shope.
Krista Wyatt zrezygnowała z mandatu radnej wyrażając ubolewanie nad polityczną atmosferą w mieście. W naszym mieście jest rdzeń republikańskich radnych, którzy narzucają swój światopogląd i poglądy polityczne całej społeczności, mówiła Wyatt. To nie w porządku, a radny nie ma obowiązku uważać się za kompas moralny dla reszty społeczności. Uchwała będzie sprzeczna z prawem stanowych i federalnym, dodała Wyatt.
Stworzeni Równymi (Created Equal), grupa pro-life, która pomogła Shope’owi w kontakcie z inicjatywą Miasto Schronienia dla Nienarodzonych (Sanctuary City for the Unborn) i opracowaniu uchwały, świętowała przegłosowanie jej przez radę miasta.
Lebanon w Ohio pokazało, że jest gotowe bronić dzieci i dać przykład innym miastom by dołączyły do naszego ruchu, mówił Mark Harrington, prezes Created Equal.
Oddział American Civil Liberties Union w Ohio potępił uchwałę i jeszcze przed jej przegłosowaniem zapowiedział pozew przeciwko radzie miasta.
Przeciwni aborcji politycy miasta Lebanon nie mają prawa mieszać się w życie mieszkańców i ich prawa do opieki medycznej. Zrobimy wszystko by podważyć tą uchwałę, mówiła Freda Levenson, przewodnicząca ACLU w Ohio.
Ponad 20 miast w Teksasie i 2 w Nebrasce przegłosowały podobne uchwały by chronić dzieci nienarodzone.

Źródło:The Christian Post