Obrońcy praw dziecka wystąpili z protestem przeciwko „drapieżnemu” i bulwersującemu filmowi wypuszczonemu przez kanał Nickelodeon w edukacyjnym programie „Wszyscy razem śladami Blue” (Blue Clues and You!), którego akcja toczy się podczas parady LGBT i zawiera treści skoncentrowane na seksualności i płciowości.
W filmie tym paradę prowadzi animowana wersja drag queen Niny West i śpiewa piosenkę na popularną melodię „Gdy maszerują mrówki, hura, hura…” z tekstem dopasowanym do tematyki LGBT.
Film został wypuszczony w sieci na kilka dni przed miesiącem „Dumy Gejowskiej” jakim jest czerwiec.
„Miłość jest miłością i każdy powinien dumnie kochać” , „Sprzymierzeńcy społeczności queer mogą kochać swych przyjaciół z dumą” – śpiewa w filmie drag queen West.
Krytycy filmu podnoszą, że treści wyrażające ideologię gender i przyczyniające się do seksualizacji dzieci są w tym filmie obnoszone w rażący sposób.
Dodawanie treści gender i LGBT do programu edukacyjnego dla dzieci przez ten kanał jest dla mnie rozczarowujące i niepokojące – powiedziała Maria Keffler, autorka książki „Desist, Detrans & Detox: Getting Your Child Out of the Gender Cult” oraz współzałożycielka stowarzyszenia Parents for Ethical Care.
Dzieci przed wiekiem dojrzewania nie potrzebują ani nie powinny otrzymywać dosłownych treści powodujących zainteresowanie seksualnością i identyfikacją płciową. Profesjonaliści o wysokich standardach etycznych pracujący z dziećmi zauważyli, że gdy dzieci bezpośrednio mówią o seksie, świadczy to o wprowadzeniu ich w te tematy przez dorosłych, którzy nie mieli na sercu najlepszego dobra dziecka, mówi Keffler.
Wprowadzenie takiej tematyki do programu dla dzieci świadczy co najmniej o braku zrozumienia psychologii dziecięcej lub o zamiarze przygotowania dzieci na przedwczesne i niepotrzebne zainteresowanie tematami gender, uważa Keffler.
Keffler zauważa również, że w czasach gwałtownie wzrastającej dezorientacji nastolatków co do własnej tożsamości płciowej, pora zauważyć jak destrukcyjna jest ideologia gender i w jaki sposób prowadzi ona do eksperymentalnych terapii hormonalnych i nieuzasadnionych interwencji medycznych u nastolatków.
Rzecznik Our Duty, organizacji broniącej dzieci przed ideologią gender, powiedział, że dzieci powinny wiedzieć o innych modelach rodziny, ponieważ spotkają się z nimi w szkole czy sąsiedztwie. Jednak film sugeruje, że wszyscy mogą się zjednoczyć dumnie pod tęczową flagą i pokazuje jednostronne podejście do tej tematyki.
Pracownik Our Duty z Kaliforni, ojciec dziecka, które uważa się za transpłciowe, powiedział, że jest przerażony tym filmem.
W ubiegłym miesiącu Our Duty rozpoczęło kampanię społeczną pod tytułem „Kim jest Keira Bell?” Ma ona zwrócić uwagę na nastolatkę, która przyjmowała hormony hamujące dojrzewanie płciowe, poddała się terapii hormonalnej by przyjąć płeć męską i podwójnej mastektomii. Po zakończeniu całego procesu transformacji płciowej zaczęła żałować swojej decyzji i dziś w wieku 24 lat pozwała do sądu klinikę w Londynie, która ją poddała terapii.
Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii zadecydował, między innymi, że dzieci w wieku poniżej 16 lat nie mogą udzielić świadomej zgody na otrzymywanie hormonów blokujących dojrzewanie płciowe ze względu na długoterminowe ryzyko i reperkusje zdrowotne.
Źródło: The Christian Post