Tradycyjne przemówienie na zakończenie nauki w liceum pewnej nastolatki, która broniła w nim aborcji, spotkało się z czołobitnymi i pochlebnymi relacjami mediów oraz środowisk popierających aborcję. Z drugiej strony spektrum opinii publicznej dochodzą głosy zasmucenia postawą młodej kobiety, która kiedyś może żałować swoich słów.
Paxton Smith, absolwentka liceum z rejonu Dallas w Teksasie, przerwała swoją przemowę na zakończenie szkoły by potępić nową „ustawę bijącego serca”, która zakazuje aborcji po 6 tygodniu ciąży.
Gubernator Greg Abbot podpisał ustawę dwa tygodnie temu.
Nie mogę nie skorzystać z okazji by publicznie przeciwstawić się atakowi na moje ciało i moje prawa, nie mogę promować samozadowolenia i pokoju gdy toczy się wojna, powiedziała Smith.
Według relacji mediów, jej przemowa spotkała się z entuzjastycznymi oklaskami, gdyż sugerowała, że ambicje i plany absolwentek są zagrożone przez nowe prawo.
W wielu relacjach zwolenników aborcji Smith została opisana jako dzielna, błyskotliwa czy inspirująca.
Z drugiej strony podniosły się głosy wyrażające zasmucenie tym wydarzeniem.
Zwolennicy aborcji wmawiają kobietom, że nie mogą być jednocześnie studentkami i matkami, lekarkami i matkami czy sędziami i matkami. A jednak, żyjemy w kraju, w którego Sądzie Najwyższym orzeka matka siedmiorga dzieci, która jest za życiem, napisała Marjorie Dannenfelser.
LifeNews podało, że liberalni aktywiści w głównych mediach, takich jak ABC News przeprowadzają teraz serię wywiadów ze Smith i przedstawiają ją jako zdeklarowaną zwolenniczkę aborcji.
Mary Elizabeth Castle z Texas Values twierdzi, że reakcja mediów na wystąpienie Smith jest oświecająca. Pochwały wysypane na nastolatkę stoją w jaskrawej sprzeczności z tym, co spotykało wielu jej poprzedników, którzy w swoich mowach pożegnalnych odnosili się do wartości chrześcijańskich, Boga i Jezusa Chrystusa.
Mieliśmy do czynienia z licznymi przypadkami, gdy zwracano uwagę mówcom czy czirliderkom aby nie wspominali o Bogu, nie zamieszczali nigdzie wersetów biblijnych czy nawet, by nie nosili krzyżyków, mówi Castle.
Źródło: One News Now