Kapelan amerykańskiej armii, który otrzymał reprymendę za podważanie polityki transpłciowej rządu prezydenta Bidena wygrał apelację.

Major Andrew Calvert, kapelan służący w 3 Brygadzie Wsparcia Sił Bezpieczeństwa w Fort Hood w Teksasie, otrzymał oficjalną naganę po tym jak w styczniu opublikował post na Facebooku, w którym stwierdził, że osoby identyfikujące się jako transpłciowe „odrzucają biologię” oraz są „umysłowo nieprzystosowane”. Nagana, którą otrzymał mogła zakończyć jego karierę w armii blokując dalsze awanse.

Calvert odwołał się od decyzji i w czwartek Armia zgodziła się nie udzielać mu formalnej nagany.
First Liberty Institute, organizacja prawnicza reprezentująca kapelana podała w oświadczeniu, że: „Decyzja armii pozwala na oczyszczenie akt personalnych Calverta, a w związku z tym otwiera możliwość przyszłych awansów oraz przydziałów.”.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z powodu kapelana Calverta i cieszymy się, że armia podjęła właściwą decyzję” – powiedział Mike Berry z First Liberty Institute. „Żaden żołnierz nie powinien być karany z powodu swoich poglądów religijnych.”
„Jestem wdzięczny za przychylną decyzję i nie mogę się doczekać aby kontynuować pracę duchową pośród żołnierzy, którym służę” – powiedział major Calvert.
Calvert służy w armii już 16 lat. Jego wpis na Facebooku odnosił się do artykułu opisującego dekret wykonawczy prezydenta Bidena, który pozwala osobom służyć w wojsku z zachowaniem ich tożsamości płciowej.
W swoim poście Calvert napisał: „Jak zaprzeczenie rzeczywistości (biologii) może nie być dowodem, że dana osoba jest umysłowo nieprzystosowana (chora), co czyniłoby ją niezdolną do służby? Nie ma tu za wielkiej różnicy między takimi osobami, a tymi, którzy wbrew przytłaczającym dowodom dowodzą płaskiej ziemi. Motywacja jest inna, ale argument ten sam. Taka osoba powinna podlegać ewaluacji medycznej pod kątem zdrowia psychicznego. Cóż za marnotrawstwo wojskowych zasobów i finansów!”.

Źródło: Christian Headlines