Pastor Tim Stephens z Kalgary w prowincji Alberta, aresztowany w zeszłym miesiącu po tym, jak policyjny śmigłowiec wyśledził nabożeństwo, któremu przewodził pod gołym niebiem, został zwolniony z więzienia w czwartek, po tym, jak jego sprawa przyciągnęła uwagę opinii publicznej z całego świata.

Orzeczenie aresztu dla Stephensa w więzieniu o podwyższonym rygorze zostało przedłużone w zeszłym tygodniu do 12 lipca, jednakże nakaz sądowy aresztowania został uchylony 1 lipca z powodu tego, że prowincja Alberta przeszła do 3 etapu obostrzeń spowodowanych COVID – 19.

W wywiadzie dla Rebel News pastor Stephens wyraził wdzięczność: „Dzisiaj jest dzień wdzięczności – powiedział. „Jestem wdzięczny, że obostrzenia zostały uchylone, włączając w to sądowy nakaz aresztowania.” Pastor podziękował także swoim prawnikom z Justice Centre for Constitutional Freedom oraz wszystkim członkom społeczności, którzy wspierali go i jego rodzinę.

„Najbardziej wdzięczny jestem Bogu. Jestem wdzięczny za to, że On buduje swój kościół, i że podtrzymuje naszą społeczność Kościoła Baptystów Fairview. Jestem wdzięczny, że umacniał mnie, moją żonę i moją rodzinę oraz, że przez to wszystko ludzie mogli poznać zbawczą miłość naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ludzie w tym kraju i na całym świecie zostali wzmocnieniu. Jestem wdzięczny z tych właśnie wielu powodów.”

Stephens dodał, że przed nim i jego rodziną oraz społecznością wciąż jeszcze daleka droga do sprawiedliwości, prawdy dla dobra całej prowincji.

Sprawa aresztowania Tima Stephensa przez kalgaryjską policję, która drugi raz pojawiła się w jego domu w tym samym celu, po tym, jak policyjny śmigłowiec wyśledził odbywające się na świeżym powietrzu nabożeństwo, trafiła na nagłówki międzynarodowej prasy.

Po tym jak aresztujący go policjant obwinił pastora za nieprzyjemną sytuację, zasugerował również, że posłuszeństwo wobec ograniczeń wprowadzonych przez rząd prowincji Alberta jest podobne do tego, które Jezus zasugerował, kiedy powiedział, że powinno się płacić podatki rzymskiemu państwu. Policjant argumentował: „Nawet Bóg powiedział, wie pan, «Oddaj cezarowi co należy do cezara», prawda? Tak więc nie będziemy wchodzić w filozoficzną dyskusję.”. Na co Stephens odpowiedział: „Ale zgromadzenie kościoła nie należy do cezara. Dlatego właśnie się gromadzimy.”.

Pomimo uwolnienia, Stephens wciąż oczekuje na rozprawę sądową, która ma się odbyć 14 lipca. Na rozprawę również oczekuje pastor Artur Pawłowski, który niedawno w wywiadzie dla Fox News powiedział, że być może czeka go nawet wyrok czterech lat więzienia za prowadzenie nabożeństwa wbrew ustawie o zdrowiu publicznym prowincji Alberta. Pawłowski został uznany za winnego niezastosowania się do nakazu sądowego oraz „podżegania ludzi do uczęszczania do kościoła”.

Amerykański senator Josh Hawley ponaglił Amerykańską Komisję ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej aby rozważyła dodanie Kanady do listy państw obserwowanych z powodu tego w jaki sposób państwo to traktuje pastorów oraz kościoły w imię COVID – 19.

Senator napisał: „Szczerze, spodziewałbym się takich represji na tle religijnych po komunistycznych Chinach, a nie po znaczącym zachodnim państwie jak Kanada. Aresztowania przez kanadyjskie władze liderów i konfiskata mienia kościołów pośród innych działań przymusu, wydają się tworzyć systematyczne, postępujące i skandaliczne naruszanie wolności religijnej.”

żróło:Daily Wire