Tiny Football Car” to mały zdalnie sterowany samochodzik marki Volkswagen, który dostarcza piłkę sędziom na meczach Euro 2020. UEFA podjęła decyzję, że w trakcie meczu finałowego mistrzostw Europy pojazd będzie miał kolory tęczy. Jest to gest wsparcia w kierunku środowisk LGBT.

Już w niedzielę 11 lipca na Wembley w Londynie odbędzie się finał Euro 2020. Reprezentacja Włoch zmierzy się w nim z Anglią. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ trudno wskazać w nim faworyta. Pod większą presją są jednak Anglicy, którzy liczą na pierwszy sukces na wielkim turnieju od 55 lat. W dodatku większość 70-tysięcznej widowni na stadionie będzie wspierać ich, ponieważ z powodu obostrzeń na meczu nie pojawią się kibice z Włoch. Wstęp będą mieli jedynie ci Włosi, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii lub ci, którzy odbyli kwarantannę. 

„Tiny Football Car” w kolorach tęczy

Podczas Euro 2020 pojawiło się sporo gestów promujących tolerancję i wspierających środowiska LGBT. Zaangażowali się w to przede wszystkim sponsorzy, którzy wyświetlali na stadionowych banerach reklamy w kolorach tęczy. Głośnym echem odbiła się także afera, jaka wybuchła przed grupowym spotkaniem Niemcy – Węgry. Wtedy to UEFA zabroniła podświetlenia Allianz Areny na kolory tęczy, ponieważ na mistrzostwach Europy miało nie być miejsca na agitacje polityczne. 

Tym razem europejska federacja zezwoliła jednak na kolejny gest promujący tolerancję. W trakcie finałowego spotkania Euro 2020 „Tiny Football Car”, który dostarczy piłkę sędziemu na samym początku, będzie miał kolory tęczy. Poinformowała o tym marka Volskwagen w swoich mediach społecznościowych. – Jestem bardzo podekscytowany niedzielnym finałem, zwłaszcza że zwłaszcza przymierzyłem mój nowy strój. Lubisz to? – napisano pod zdjęciem kolorowego „Tiny Football Car”.

Źródło:SPORT.PL